Σοφά λόγια

Στο JUDO εκείνος που σκέφτεται βρίσκεται αμέσως στο δάπεδο. Η νίκη είναι εξασφαλισμένη για εκείνους που δεν αντιστέκονται σωματικά και πνευματικά.
Πολεμικές Τέχνες - Έντυπος Πανελλήνιος Οδηγός

Νέα - Εκδηλώσεις

Πάλη:Οι προκρίσεις για το πανελλήνιο σε ελευθέρα ανδρών και γυναικών

Πάλη:Οι προκρίσεις για το πανελλήνιο σε ελευθέρα ανδρών και γυναικών  Με τους αγώνες στην ελευθέρα ανδρών και τις γυναίκες, έπεσε στην Ηλιούπολη, η αυλαία της β` προκριματικής φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος.

Οι τέσσερις πρώτοι από κάθε κατηγορία στους άνδρες και οι δύο πρώτες στις γυναίκες, προκρίθηκαν για την τελική φάση που θα γίνει στα μέσα Μαρτίου στις Σέρρες.

Οι αθλητές/ήτριες που πήραν την πρόκριση:

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

48 κιλά
1. Ελένη Παπαδοπούλου (Ευπυρίδαι)
53 κιλά
1.Μαρία Πρεβολράκη (Εθνικός ΓΣ)
2.Ελένη Παπαμιχαήλ (Άρης Θεσσαλονίκης)
55 κιλά
1. Ελένη Βικτωρίδη (Ευπυρίδαι)
58 κιλά
1. Ιωάννα Βερλέτη (Εθνικός ΓΣ)
2. Αικατερίνη Μοίρου (ΠΟΠ)
60 κιλά
1.Μαρία Χριστίνα Φιοντορτσένκο (Ευπυρίδαι)
2.Σταματία Σταματίου (ΠΣ Ραφήνας)
63 κιλά
1.Πηνελόπη Ηλιάδη (Ευπυρίδαι)
2.Ευφροσύνη Μαλάμου (Ευπυρίδαι)
69 κιλά
1.Μαρία Λουίζα Βρυώνη (Άτλας Καλλιθέας)
2. Δήμητρα Χριστοδουλάκη (Ευπυρίδαι)
75 κιλά
1.Βασιλική Γκίκα (Άτλας Καλλιθέας)
2.Λαμπρινή Σκυφτού (Άτλας Καλλιθέας)

ΑΝΔΡΕΣ

57 κιλά
1. Φώτης Παπαδάκης (Άτλας Καλλιθέας)
2. Φίλιππος Κοσμίδης (Αναγέννηση Ασπροπύργου)
3. Δημήτριος Ηλιάδης (Παντζιτζιφιακός)
3. Χρυσοβαλάντης Σοφιανίδης (Αναγέννηση Ασπροπύργου)
61 κιλά
1.Γεώργιος Μαρτίδης (Δ. Φιλίππων Μ. Αλέξανδρος)
2. Γεώργιος Κυβελώφ (Άτλας Καλλιθέας)
3. Ασλάν Ναμετίδης (Τιτάνες Μενιδίου)
3. Λευτέρης Γιαλιτάκης (ΑΠΟ Ρεθύμνου)
65 κιλά
1.Αλέξανδρος Μαρτίδης (Δ. Φιλίππων Μ. Αλέξανδρος)
2. Κωνσταντίνος Σαβουλίδης (Σπάρτακος Αχαρνών)
3. Βασίλειος Τριανταφυλλίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
4. Αρσάκ Μεγκραπιάν (Άρης Θεσσαλονίκης)
70 κιλά
1.Ανδρέας Τριανταφυλλίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
2. Ιωάννης Κλίαν (Αναγέννηση Ασπροπύργου)
3. Παντελεήμων Αθανασίου (Πυραμίς Κολωνού)
3. Χρήστος Ναβροζίδης (Αναγέννηση Ασπροπύργου)
74 κιλά
1.Όλεγκ Μοτσάλιν (Πολυνίκης Ταύρου)
2.Ιωάννη Τσεραχίδης (Μ.Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
3. Γεώργιος Βασιλειάδης (Άτλας Καλλιθέας)
3. Γεώργιος Κουλουχίδης (Άρης Θεσσαλονίκης)
86 κιλά
1.Παύλος Φωτιάδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
2. Γεώργιος Κυριακόπουλος (ΕΑΛ Πήγασος)
3. Ιωάννης Αναθρεπτάκης (ΚΑΟ)
3. Χρήστος Σαββουλίδης (Πολυνίκης Ταύρου)
97 κιλά
1.Αθανάσιος Καπαθανασίδης (Πολυνίκης Ταύρου)
2. Νίκος Παπαοικονόμου (Οδυσσέας Λάρισας)
3. Νιαζί Νίκος Ιμπίς (Δημοκρίτειο Κομοτηνής)
3. Βίκτωρ Αλιοσέτσκιν (Πολυνίκης Ταύρου)
125 κιλά
1.Ιωάννης Παπαδόπουλος (ΓΣ Κορωπίου)
2. Ιωάννης Καργιωτάκης (ΚΑΟ)
3. Εμμανουήλ Αλιφεράκης (Τιτάνες Μενιδίου)
3. Χρήστος Νυφαδόπουλος (Τιτάνες Μενιδίου)

Διαβάστε περισσότερα για τη Πάλη

Αναζήτηση

JUDO
Α.Σ. ΑΘΛΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
Α.Σ. Η ΑΤΡΑΠΟΣ - ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ ΡΕΝΤΗ
A.Σ. ΑΤΡΑΠΟΣ- ΥUDOKAN DOJO
KRAV MAGA MALEH
ΣΟΤΟΚΑΝ ΚΑΡΑΤΕ ΤΡΙΠΟΛΗΣ- ΤΙΓΡΗΣ & ΔΡΑΚΟΣ
Olympus
Αθλόπολις
KRAV MAGA PERISTERI
Γ.Σ.ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
TAE KWON DO ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
Bujinkan Dojo Hellas
TCMA
AIKIDO DOJO HERAKLION
Ομοσπονδία Krav Maga


ΑΤΡΑΠΟΣ Διαφημιστική