Σοφά λόγια

Αν δεν επενδύσουμε πολύ ενέργεια τότε η ήττα δεν θα μας πληγώσει πολύ αλλά ούτε και η νίκη θα μας φανεί συναρπαστική.
Πολεμικές Τέχνες - Έντυπος Πανελλήνιος Οδηγός

Νέα - Εκδηλώσεις

34 σωματεία μοιράσθηκαν τα 92 μετάλλια, στο Πανελλήνιο Ταεκβοντό (ITF)ανδρών

34 σωματεία μοιράσθηκαν τα 92 μετάλλια, στο Πανελλήνιο Ταεκβοντό (ITF)ανδρώνΑθλητές από 34 συνολικά σωματεία όλης της χώρας, μοιράσθηκαν τα 92 μετάλλια του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ταεκβοντό (ITF) Ανδρών και Εφήβων που διεξήχθη στην Θεσσαλονίκη, στο νέο κλειστό γυμναστήρια της ΧΑΝΘ, με συνδιοργανωτές την Α.Ο.Τ.Ε. (Αθλητική Ομοσπονδία Ταε Κβον Ντό Ελλάδος) και το αθλητικό σωματείο της ΧΑΝΘ.

Στην κατηγορία των Ανδρών από δύο χρυσά μετάλλια κατέκτησαν οι ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων, ΑΓΣ Κερατσινίου, ΑΣ Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη και ΑΣ Καλλιπόλεως Τατο, ενώ στους εφήβους μόνο ο ΑΣ Ζέας κατέκτησε 2 χρυσά.

Οι αθλητές που ανέβηκαν στο βάθρο είναι:

• Άνδρες
Μάχη -57 κ.: 1) Καζαντζίδης Δημήτριος (ΑΣ Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), 2) Μπαντής Αχιλλέας (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων), 3) Μακρής Σταύρος (ΑΓΣ Κερατσινίου) και Νικολαΐδης Ελευθέριος (ΑΓΣ Αχιλλέας Νεάπολης),
Μάχη -64 κ.: 1) Μυργίλης Παύλος (ΑΓΣ Κερατσινίου), 2) Καγιαμπίνης Ευστράτιος (Παναθλ. Αθλ. Έν. Συκεών), 3) Κόντης Ιωάννης (ΑΣ Βασιλικών Mars) και Ζελελίδης Χρήστος (ΑΣ Πολίχνης),
Μάχη -71 κ.: 1) Ντόβας Παναγιώτης (ΑΣΦ Νέα Σμύρνη), 2) Παϊλίδης Γεώργιος (Παναθλ. Αθλ. Έν. Συκεών), 3) Μπαχτσεβάνογλου Σάββας (ΑΓΣ Αχιλλέας Νεάπολης) και Γαλάνης Εμμανουήλ (ΑΣ Καλαμαριάς),
Μάχη -78 κ.: 1) Μπουρδάς Αχιλλέας (ΑΣ Βασιλικών Mars), 2) Μάσσαρος Αλέξανδρος (ΑΓΣ Ζωγράφου), 3) Κωνσταντινίδης Κυριάκος (ΑΓΣ Κερατσινίου) και Μπουζούκης Δημήτριος (ΑΣ Αστέρας Δ. Μίκρας),
Μάχη -85 κ.: 1) Καλακίδης Χρήστος (ΑΣ Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), 2) Διαμαντίδης Ιωσήφ (ΑΣ Νέα Φλόγα Πολίχνης), 3) Σιδηρόπουλος Αθηνογένης (Παναθλ. Αθλ. Έν. Συκεών) και Γιαλαμάς Ιωάννης (ΑΣ Λευκός Πύργος),
Μάχη +85 κ.: 1) Μπάντης Στέφανος (Παναθλ. Αθλ. Έν. Συκεών), 2) Ευαγγελίδης Παύλος (ΑΣ Ελπίδες Καλοχωρίου), 3) Παπαγερίδης Απόστολος (ΑΓΕΜΣΘ Αίαντας) και Σγουραμάλλης Παύλος (ΑΣ Νέα Φλόγα Πολίχνης),
Τουλ 4-1 Gup: 1) Αναστάσης Γεώργιος (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων), 2) Παναγιωτίδης Ιωάννης (ΑΣ Ιχώρ), 3) Ρηγάκης Αλέξανδρος (ΑΟΠΟΤ Τρίπολης), Γεωργούλας Ιωάννης (ΑΚ Δήμου Ζηρού),
Τουλ 1 Dan: 1) Τιμαγένης Δημήτριος (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων), 2) Μακρής Σταύρος (ΑΓΣ Κερατσινίου), 3) Παπαπαρίσης Δημήτριος (ΓΣ Λάρισας) και Πολυχρούς Ιωάννης (ΓΑΣ Chon Ji),
Τουλ 2 Dan: 1) Ζησόπουλος Δημήτριος (ΓΣ Λάρισας), 2) Τιμαγένης Ιωάννης (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων), 3) Αθανασιάδης Αθανάσιος (ΑΠΣ Θερμαϊκός), Μπαντής Αχιλλέας (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων),
Τουλ 3 Dan: 1) Κοκκάλας Παναγιώτης (ΑΟΠΟΤ Τρίπολης), 2) Κωνσταντελόπουλος Βασίλειος (ΑΓΣ Ζωγράφου), 3) Μασσάρος Αλέξανδρος (ΑΓΣ Ζωγράφου) και Λουκούμης Σταύρος (ΑΓΣ Ζωγράφος),
Τουλ 4 Dan: 1) Ντάνος Βασίλειος (ΑΣ Καλλιπόλεως Τατο), 2) Ντόβας Παναγιώτης (ΑΣΦ Νέα Σμύρνη), 3) Βουρνάζος Νεκτάριος (ΓΑΣ Chon Ji),
Εναέριες Τεχνικές: 1) Μαρκοκωνσταντινίδης Ανδρέας (ΑΓΣ Κερατσινίου), 2) Ντόβας Παναγιώτης (ΑΣΦ Νέα Σμύρνη), 3) Μασσάρος Αλέξανδρος (ΑΓΣ Ζωγράφου),
Τεστ Δύναμης: 1) Τσαλίκης Γρηγόριος (ΑΓΣ Καλλιπόλεως Τατο), 2) Καλκαβούρης Μεθόδιος (ΑΣ Κένταυρος Αριδαίας), 3) Ντάνος Βασίλειος (ΑΓΣ Καλλιπόλεως Τατο).

• Έφηβοι
Μάχη -45 κ.: 1) Γάρρας Χρήστος (ΑΓΣ Κερατσινίου), 2) Τζεκάκης Αντώνιος (ΑΓΣ Κερατσινίου), 3) Ρεμουντάκης Εφραίμ-Χρήστος (ΑΓΣ Άμιλλα Ιλίου) και Ματράκης Κωνσταντίνος (ΑΓΣ Κερατσινίου),
Μάχη -51 κ.: 1) Καρβούνης Τριαντάφυλλος (ΑΣ Ζέας), 2) Καττής Νικόλαος (ΑΣ Ζέας), 3) Ματζιαράς Γεώργιος (ΑΣ Μετεώρων) και Κωτσαρίνης Μιχάλης (ΑΓΣ Άμιλλα Ιλίου),
Μάχη -57 κ.: 1) Καραμήτσος Αντώνιος (ΑΓΣ Κερατσινίου), 2) Μιχάλης Αθανάσιος (ΑΣ Αστέρας Δ. Μίκρας), 3) Καμτσόγλου Στέφανος (ΑΣ Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) και Ιωάννης Γεώργιος (ΑΣ Νεάπολης Μακεδονική Δύναμης),
Μάχη -63 κ.: 1) Μπέικος Γεώργιος (ΑΣ Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), 2) Γκαλτσίδης Παύλος (ΑΣ Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), 3) Βασάκος Ευστράτιος (ΓΑΣ Chon Ji) και Χριστόνικος Χρύσανθος (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων)
Μάχη -69 κ.: 1) Κοσμίδης Παναγιώτης (ΑΓΣ Αχιλλέας Νεάπολης), 2) Σκουλικάς Δημήτριος (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων), 3) Ζαφείρης Αθανάσιος (ΑΓΣ Άμιλλα Ιλίου) και Νικολόπουλος Γεώργιος (ΑΣΦ Αγίας Παρασκευής),
Μάχη -75 κ.: 1) Αναστασιάδης Ιορδάνης (ΑΣ Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης), 2) Αμέντας Αναστάσιος (ΑΓΣ Ζωγράφου), 3) Κασδερίδης Θεόδωρος (ΑΣ Αίας Αδένδρου) και Κασδερίδης Θεόδωρος (ΑΣ Αίας Αδένδρου),
Μάχη +75 κ.: 1) Σιάμος Αρχέλαος (ΑΣ Ίκαρος Επανομής), 2) Ταχματζίδης Χαράλαμπος (ΓΣ Ερμής Ηράκλειας) και Σαλαγκούδης Αναστάσιος (ΑΣ Βασιλικών Mars)
Τουλ 4-1 Gup: 1) Βασιλειάδης Χριστόφορος (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων), 2) Σκουλικάς Δημήτριος (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων), 3) Ζήγος Άγγελος (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων) και Κύρκος Σπύρος (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων),
Τουλ 1 Dan: 1) Δεληγιαννίδης Αναστάσιος (ΑΣ Λευκός Πύργος), 2) Ανδρούτσος Ιωάννης (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων), 3) Αγατσιώτης Παναγιώτης (ΑΣ Αγίου Παύλου Επταπυργίου) και Μαρίνης Γεώργιος (ΑΣΦ Νέα Σμύρνη),
Τουλ 2 Dan: 1) Καρβούνης Τριαντάφυλλος (ΑΣ Ζέας), 2) Σιμονίδης Γεώργιος (ΑΣ Άτλας Θεσσαλονίκης), 3) Ράπτης Δημήτριος (ΓΑΣ Chon Ji) και Λευτέρης Παντελής-Δημήτρης (ΑΣ Σταυρούπολης),
Τουλ 3 Dan: 1) Αναστασιάδης Χρήστος (ΑΣ Πολίχνης),
Εναέριες Τεχνικές: Παντελιάδης Ιωάννης (ΑΣΦ Νέα Σμύρνη), 2) Κάππης Ηλίας (ΑΣ Άτλας Θεσσαλονίκης), 3) Κασιδάκης Μιχάλης (ΑΓΣ Ζωγράφου).



Αναζήτηση

TAE KWON DO ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΣΟΤΟΚΑΝ ΚΑΡΑΤΕ ΤΡΙΠΟΛΗΣ- ΤΙΓΡΗΣ & ΔΡΑΚΟΣ
AIKIDO DOJO HERAKLION
TCMA
Ομοσπονδία Krav Maga
A.Σ. ΑΤΡΑΠΟΣ- ΥUDOKAN DOJO
Bujinkan Dojo Hellas
Α.Σ. ΑΘΛΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
Γ.Σ.ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Αθλόπολις


ΑΤΡΑΠΟΣ Διαφημιστική