Εξαιρετική εμφάνιση της σχολής choy Lee Fut Ναυπλίου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κικ Μπόξινγκ

εικόνα άρθρου
Με 9 αθλητές συμμετείχε η σχολή choy Lee Fut Ναυπλίου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα kick boxing, που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Λουτρακίου το τριήμερο 6,7 και 8 Δεκεμβρίου.

Η ομάδα πραγματοποίησε άλλη μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση στο αγώνισμα του kick Light.

2 πρώτες θέσεις μία Τρίτη και 3 χρυσά μετάλλια στους αγώνες εμπειρίας ο απολογισμός.

Ο αθλητής Κριτσιδήμας Παναγιώτης κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία +65 αφού κέρδισε 4 αγώνες έως να φτάσει στον τελικό.

Η αθλήτρια Λίοντου Ιωάννα κέρδισε δύο αντίπαλους της, για να πάρει επίσης τη πρώτη θέση στα -62κιλά.

Τρίτη θέση πήρε ο αθλητής Βλαντούσης Ανδρέας μετά από δύο νίκες και μία ήτα.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια τους σε ενα αγώνισμα που δεν είναι το βασικό που προπονούνται.

Την ομάδα συνόδευε ο δάσκαλος Λαμπάδας Θοδωρής με βοηθό τον Λαμπάδα Κωνσταντίνο.